Győri Atlétikai Club Győr város Magyar Antidopping csoport

Eredmények | Atlétika

Február első hétvégéjén a legfiatalabb korosztály versenyeivel megkezdődtek a Fedettpályás Országos Bajnokságok. A 2007-ben született gyermekek számára ez volt az első országos megmérettetés, melyen már nem Sport XXI-es atlétaként vettek részt.

Egyéni csúcsok a fedettpályás ob-n

Szakosztályunkat hét sportoló képviselte, akik bátran versenyezve, kiválóan vették az akadályokat. Kiemelkedik közülük Farkas Dominik, aki ötösugrásban 12.22 méteres egyéni csúccsal egészen a dobogó harmadik fokára „ugrotta fel magát”, míg 60 méteren az előfutamban 8.59 másodperces egyéni csúcsot ért el, amivel a B döntőbe került.

Sáhó Zsombor egyéni csúcsot javítva kevéssel lecsúszva a dobogóról 4. lett súlylökésben 9.28 méteres eredménnyel. Nesztor-Martsa Zsombor szintén súlylökésben 8.44 méteres egyéni csúccsal a 8. helyen végzett.

Boczkó Csanád ötösugrásban 11.44 méteres egyéni csúccsal a 7., távolugrásban 410 centiméteres ugrással a 12. helyet szerezte meg, 60 méteren pedig 8.98 másodpercet futott, ami kevéssel marad el az egyéni csúcsától.

Középtáv futásban három fiatalember képviselte a Győri AC-s színeket, 2000 méteren Pőcze Jákob 17., Szabó Levente 19., Zemen Zalán pedig 20. helyen végzett.

Felkészítő edzők: Petrahn Barbara, Kiss Dániel, Szalóki Richárd és Bogár Lilla.