Győri Atlétikai Club Győr város Magyar Antidopping csoport

Klubhírek | Birkózás

Győri AC birkózói a közelmúltban négy versenyről is nagyszerű eredményekkel tértek haza.

Négy verseny, hat érem

Tokodon rendezték a serdülő szabadfogásúak és a női szakág első minősítő versenyét, amely kvalifikációs torna is volt a júniusi várnai kontinensvidalra. A női 33kg-os kategóriájában Tánczos Eszter a dobogó legfelső fokára állhatott , így egy lépéssel közelebb került az Európa-bajnokságon való részvételhez. A szabadfogásúak mezőnyében Varga Márton (52kg) valamint Sós László (75kg) bronzérmet szerzett. Almási Márton (44kg) helyezetlenül zárt. Szintén Tokod adott otthont a serdülő kötöttfogásúak válogató sorozatának, ahol Varga Márton(52kg) valamint Sós László (75kg) is az ötödik helyen végzett.

Gyurasits Máté (48kg), a kadet szabadfogású valogatottal az ausztriai Wolfurtban vett részt a Flatz Openen, ahol kíváló birkózással aranyérmet szerzett. Ugyancsak a Wolfurtban a legkisebbek versenyén, a diákoknál Győri Borisz -arany, a lányoknál Pusztai Kata ezüstérmet szerzett.